Amaç ve Kapsam

Değerli katılımcılar,

TUİÇ Akademi tarafından Türkiye’de ve yurtdışında uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi alanlarında çalışmalar gerçekleştiren lisans ve lisansüstü araştırmacıları buluşturmak ve ortak çalışmalara zemin hazırlamak amacıyla bilimsel öğrenci kongresi düzenlenmektedir.

Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımız mart ayında düzenlenecek olan kongremiz, dünyamızın gündem ve ihtiyaçlarını akademik alanda karşılamaya yönelik amaçla bütün uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimine ait konuları barındırmaktadır. Kongremizin amacı, bu ihtiyaçlara yönelik sunum yapmak isteyen lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin alanında uzman öğretim üyelerinin destekleriyle sunum yapmalarını ve bu sayede akademik alanda kendilerini geliştirmelerini sağlamaktır.

Kongremiz salgın koşulları nedeniyle hibrit olarak düzenlenecektir. Bu nedenle online sunum yapmayı tercih eden katılımcılarımızın kongre esnasında kesintisiz bir internet erişimine sahip olması gerekmektedir. Yüzyüze formatı tercih eden katılımcılarımız için kongre Kütahya’da düzenlenecektir. Detaylı lokasyon bilgisi ilerleyen zamanlarda katılımcılarımız ile paylaşılacaktır. Kongre 4-5-6 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Kongre ile alakalı önemli tarihler için buraya tıklayınız.

Kongremiz Dumlupınar Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenmektedir. Kongremize destek olan Dumlupınar Üniversitesi’ne ve katılma gayesinde olan siz değerli katılımcılarımıza teşekkür eder, sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.